Mužská spevácka skupina LIDOVEC vznikla 12.1.2011 . Práve v tento deň sa zišla prvá skupina šiestich mužov, ktorí urobili základ dnešného mužského speváckeho súboru: Marián Veverka, Mgr.Miloš Klačanský, Karol Bíly, Jaroslav Hačko st., Jozef Šiška a Peter Vranka.  Postupne sa k nim pridávali ďalší :19.1.2011 Jaroslav Hačko ml. a Karol Hula, ktorý po roku naše rady opustil. 26.1.2011 Peter Minársky, 2.2.2011 Daniel Adamec a Pavol Hajnovič, 7.2.2011 Peter Šimko a 16.3.2011 Ján Minársky.
V súčasnosti má súbor 12 členov:

Spoločná fotka r. 2011

 Marián Veverka

Mgr.Miloš Klačanský

Peter Minársky

Peter Šimko

Ján Minársky

Mgr.Jozef Šiška

Daniel Adamec

Jaroslav Hačko ml.

Pavol Hajnovič

Karol Bíly

Peter Vranka

Jaroslav Hačko st.

 Vedúci súboru je Marián Veverka, ktorý nás aj doprevádza na akordeóne.Spoločne sme sa dohodli na názve súboru – LIDOVEC.
Lidovec je názov miestneho brehu nad Solčanmi, kde sa v minulosti chodil pásť dobytok a v zime slúžil na sánkovanie a iné detské radovánky.
Súbor prezentuje piesne a zvyky obce Solčany, ale aj blízkeho či ďalekého okolia. Skúšky sa konajú 1x do týždňa, niekedy i viac, pretože záujem mužov o spev je veľmi veľký a tvoria dobrú partiu. Na vystúpenia používame akordeón Weltmeister , ktorý aj pre naše potreby zakúpila obec.

Weltmeister Monte natur


Naším cieľom je zachovať a predať ďalšej generácii piesne a zvyky našej obce, ktoré sme my zdedili po našich predkoch. Svojimi vystúpeniami chceme prispieť k zviditeľneniu kultúry našej dediny, a budeme veľmi spokojní keď sa nám to aspoň z časti podarí .